Muzeja mājvieta

“Latvieši pasaulē” meklē vietu,kur varētu veidot pastāvīgu māju muzejam un pētniecības centram. Tā būs vieta, kur latvieši un citi interesenti varēs uzzināt vairāk par izbraukšanu no Latvijas, kur būs iespējams nodot pašam savu stāstu, kur pavadīt iedvesmojošu un patīkamu laiku ar ģimeni un draugiem. Muzeja pastāvīgajā mājvietā būs ekspozīcija par latviešu izbraukšanas vēsturi un šodienas emigrāciju no Latvijas, izstāžu zāle, darba telpas muzeja darbiniekiem, krātuve, bibliotēka un citas telpas.

Kritēriji

Muzeja atrašanās vietu izvēle ir viens no svarīgākajiem un grūtākajiem “Latvieši pasaulē” valdes locekļu un dalībnieku lēmumiem. Vēlamā mājvieta tiek meklēta ārpus Rīgas vairāku iemeslu dēļ:

  •  ārpus Rīgas muzeja uzturēšana būtu finansiāli izdevīgāka, gan izmantojot vietējo darbaspēku, gan apsaimniekojot ēku un teritoriju,
  • ārpus Rīgas ir pieejamas lielākas platības, turklāt muzeja piedāvājums sniegs arī ieguldījumu kādā Latvijas novada kultūras dzīvē.

Muzeja izveidei būtu nepieciešama aktīva pašvaldības līdzdalība. Muzejam būtu jāatrodas ar automašīnu un sabiedrisko transportu ērti sasniedzamā vietā, tuvu citiem kultūras vai tūrisma objektiem, atrašanās vietai vēlams būt cieši saistītai ar izbraukšanu no Latvijas. Lai gan laika gaitā apskatīti un izvērtēti daudzi varianti, muzeja mājvieta joprojām nav atrasta.