1. decembra rokdarbu vakarā aicinām pētīt rakstainos cimdus

Aicinām ik mēnesi tikties, lai saviesīgā gaisotnē veiktu savus rokdarbus un arī aplūkotu tuvāk rokdarbus no muzeja “Latvieši pasaulē” krājuma. Tiksimies ceturtdienās: 8. septembrī, 6. oktobrī, 3. novembrī, 1. decembrī.

Šoruden piedāvājam adīt maučus – rakstainus uzročus (skat. attēlos zem šī raksta).  Adīšanu vadīs muzeja atbalstītāja Aija Endele. Šajā reizē gatavosimies mauču adīšanai. Lūdzam ņemt līdzi izvēlēto dziju un pērlītes.

Šajā reizē pētīsim rakstainos cimdus! Aplūkosim piemērus no muzeja krājuma un uzzināsim par cimdu glabātos dzīves stāstus.

❗ Gaidīsim ceturtdien, 1. decembrī plkst. 18.00 Rīgā, Berga bazārā – ieeja no Dzirnavu ielas 84. Ņemot vērā ierobežoto vietu skaitu, lūdzam pieteikties, rakstot uz pasakumi@lapamuzejs.lv!

Dūraiņi, kas dāvināti dirģentam Kārlim Lietiņam kāda Mērbekas kora jubilejā. Muzeja "Latvieši pasaulē" krājums. Amerikas Latviešu apvienības (ALA) muzeja seno un latvisko mantu krātuves “Priedaine” dāvinājums.
21. gs. sākumā adīts, salāpīts darba dūraiņu pāris. Adījusi Alīde Melbārde Lejas Bulānā, Krasnojarskas apgabalā, Krievijā. Muzeja "Latvieši pasaulē" krājums. Alīdes Melbārdes dāvinājums.
Ilzes Borodkinas darināts mauču pāris.
Mauču tapsana. Ilzes Borodkinas foto.

Pasākums iespējams,
pateicoties ziedojumiem,
kā arī Valsts kultūrkapitāla fonda
un Rīgas Domes atbalstam.