14. decembrī aicinām satikt Dainu Zalāni

Aicinām uz sarunu vakaru muzejā “Latvieši pasaulē”. Vakara viesis – Daina Zalāne!

Daina Zalāne, dzim. Zvidriņa, dzimusi un uzaugusi latviešu ģimenē Vācijā. Latvijā Daina ieradās 1994. gadā pēc Minsteres Latviešu ģimnāzijas beigšanas un studēja Latvijas Kultūras akadēmijā. Pēc Mākslas menedžmenta studijām Londonā, Daina atgriezās Latvijā un strādāja Latvijas Nacionālajā operā, vācu celtniecības firmā STRABAG.

Kopš 2004. gada Daina kopā ar vīru vada izdevniecību LAUSKA, izdod latviešu tautas mūziku, rīko Valmiermuižas etnomūzikas festivālu un visādi aktīvi strādā tautas mūzikas laukā. Kā Lauskas pārstāve viņa daudz darbojas starptautiski dažādos folkloras un pasaules mūzikas forumos.

Šobrīd Daina kopā ar vīru un 15-gadīgo dēlu dzīvi sadala starp ikdienu Rīgā un brīvdienu un vasaru pavadīšanu lauku īpašumā Cēsu novadā, Vidzemes augstienē. Mācījusies pirts skolā, Daina ļoti mīl darbu ar augiem un slotām savā pirtiņā. Ar ģimeni daudz apceļo Latviju, dodas pārgājienos pa dabu, patīk pētīt neceļus.

Ko nozīmēja augt kā latvietei Vācijā? Kā bija pārcelties tik agrā vecumā uz dzīvi Latvijā? Kā šī starpkultūru pieredze ietekmē profesionālo darbību? Par šiem un citiem jautājumiem ar Dainu Zalāni sarunāsies Ieva Vītola.

📅 Gaidīsim jūs 14. novembrī plkst. 18.00 Berga bazārā. Sarīkojumā par ziedojumiem būs pieejami atspirdzinājumi. Lūdzam savu dalību pieteikt, rakstot pasakumi@lapamuzejs.lv.

Esiet silti gaidīti pie “Latviešiem pasaulē”!
Pasākumi iespējami, pateicoties ziedojumiem,
kā arī Kultūras ministrijas, Valsts kultūrkapitāla fonda un Rīgas Domes atbalstam.
Rudens sarīkojumu programma pieejama te.