18. aprīļa vakara viesis – Jānis Grants

Aicinām uz sarunu muzejā “Latvieši pasaulē”! Vakara viesis – Jānis Grants.

Jānis Grants ir dzimis DP nometnē Vircburgā Vācijā pēc Otrā pasaules kara. Divu gadu vecumā viņa ģimene pārcēlās uz dzīvi ASV. Tur Jānis uzauga, izglītojās un strādāja kā psihologs un psihoterapeits. Jānis bija aktīvs trimdas sabiedriskā dzīvē, apmeklēja latviešu skolu, dancoja tautas dejās, darbojās Amerikas latviešu Jauniešu Apvienībā (ALJA), piedalījās un vadīja 2×2 seminārus.

Latviju Jānis pirmo reizi apmeklēja 1984.gadā. 1994. gadā kopā ar sievu Lieni Dindoni un ģimeni viņš pārcēlās uz Latviju, bet pēc gada atgriezās ASV. Dzīvodams ASV, Jānis turpināja sadarboties ar Latvijas Universitāti. 2012. gadā viņš kopā ar ar sievu otro reizi pārcēlās uz Latviju un šoreiz arī palika.

Jānis ir psiholoģijas doktors un Latvijā strādā kā KBT psihoterapijas pasniedzējs, sporta psihologs, kā arī vada lekcijas 2×2 semināros.

Ko nozīmēja būt Amerikas latvietim? Kā bija pirmo reizi apciemot Latviju? Kāpēc Jānis un viņa ģimene pieredzēja pārcelšanos uz Latviju divas reizes? Kā skatu uz dzīvi Latvijā ietekmē viņa psihologa zināšanas? Par šiem un citiem jautājumiem ar Jāni Grantu sarunāsies Ieva Vītola.

📅 Gaidīsim jūs 18. aprīlī pl. 18.00 Berga bazārā. Lūdzam savu dalību pieteikt, rakstot pasakumi@lapamuzejs.lv

Jānis Grants ar ģimeni Ziemassvētkos. Sieva Liene, dēli Matīss un Kaldis, viņu sievas Kristīna un Grace un četri mazbērni: Laila, Ella, Dainis un Annika.

Esiet silti gaidīti pie “Latviešiem pasaulē”!
Pasākumi iespējami, pateicoties ziedojumiem,
kā arī Kultūras ministrijas, Valsts kultūrkapitāla fonda un Rīgas Domes atbalstam.
Rudens sarīkojumu programma pieejama te.