Aicinām 8. oktobra rokdarbu vakarā pētīt trimdā izšūtos spilvenus.

Aicinām ik mēnesi tikties, lai saviesīgā gaisotnē veiktu savus rokdarbus un arī aplūkotu tuvāk rokdarbus no muzeja “Latvieši pasaulē” krājuma. Tiksimies ceturtdienās: 8. septembrī, 6. oktobrī, 3. novembrī, 1. decembrī.

Šoruden piedāvājam adīt maučus – rakstainus uzročus (skat. attēlos zem šī raksta).  Adīšanu vadīs muzeja atbalstītāja Aija Endele. Šajā reizē gatavosimies mauču adīšanai. Lūdzam ņemt līdzi izvēlēto dziju un pērlītes.

Šajā reizē pētīsim izšūtos spilvenus! Aplūkosim piemērus no muzeja krājuma un dzirdēsim pieredzes stāstus par šo leģendāro rokdarbu tradīciju ārpus Latvijas.

❗ Gaidīsim ceturtdien, 6. oktobrī plkst. 18.00 Rīgā, Berga bazārā – ieeja no Dzirnavu ielas 84. Ņemot vērā ierobežoto vietu skaitu, lūdzam pieteikties, rakstot uz pasakumi@lapamuzejs.lv!

Krustdūrienu tehnikā izšūts dekoratīvs spilvens. Muzeja "Latvieši pasaulē" krājums. Aijas Baumanis, Van Patten, Ūdris dāvinājums.
Dekoratīvs spilvena pārvalks, ko pirms Otrā pasaules kara ielasītajā rakstā audusi Anna Apinis. Spilvens lietots bēgļu nometnē. Muzeja "Latvieši pasaulē" krājums. Anitas Apinis-Herman dāvinājums.
Ilzes Borodkinas darināts mauču pāris.
Mauču tapsana. Ilzes Borodkinas foto.

Pasākums iespējams,
pateicoties ziedojumiem,
kā arī Valsts kultūrkapitāla fonda
un Rīgas Domes atbalstam.