Tematisko pasākumu cikls

Tematisko pasākumu cikls “Rudens LaPa” (2020)

2020. gada rudenī muzejs un pētniecības centrs “Latvieši pasaulē” jau 2. gadu pēc kārtas organizēja tematisko pasākumu ciklu “Rudens LaPa” – 2 vakarus novembra un decembra mēnesī par muzejam svarīgām un aktuālām tēmām. Ņemot vērā vīrusa Covid-19 izraisīto epidemioloģisko situāciju un ar to saistītos ierobežojumus, abi tematiskie vakari notika tiešsaistes formātā (attālināti) – “Zoom” platformā un muzeja lapā sociālajā tīklā “Facebook”. Pasākumos ar komentāru palīdzību laipni aicinājām iesaistīties arī ikvienu tā skatītāju. Kopējais tiešsaistes skatītāju skaits abos pasākumos sasniedza vairāk nekā 140 cilvēkus.

Paldies liels visiem tematisko pasākumu cikla “Rudens LaPa” apmeklētājiem! Abus tiešsaistes pasākumus ir iespējams noskatīties muzeja “Latvieši pasaulē” lapā sociālajā tīklā Facebook. Pasākumu cikls “Rudens LaPa” tiks turpināts 2021. gada rudenī!

Pirmais no abiem ieplānotajiem pasākumiem “Rudens LaPa – Rakstnieku cēliens” notika ceturtdienā, 12. novembrī, “Zoom” platformā. Šī pasākuma tēma – latviešu rakstnieki pasaulē. Pasākumā bija iespēja attālināti tikties ar vairākiem pazīstamiem latviešu rakstniekiem un dzejniekiem no dažādām vietām pasaulē, kā arī dzirdēt viņu darbu lasījumus. Pasākumā piedalījās – Pāvils Johansons, Lalita Muižniece, Laris Krēsliņš un Sarma Muižniece Liepiņa. Pasākumu vadīja rakstniece un muzeja “Latvieši pasaulē” valdes priekšsēdētāja Sarma Muižniece Liepiņa.

Sarma Muižniece Liepiņa (dz. 1960. g. Kalamazū, ASV). Sarma Muižniece vizuāli un ar humoru savā dzejā pakutina savdabīgo latviešu sabiedrību plašajā pasaulē.
Pāvils Johansons (dz. 1947. g. Stokholmā, Zviedrijā). Zviedrijas rokgrupu “Dunduri” un “Saules brāļi” dziedoņa Johansona dzejā aizraujošā tempā mijas muzikalitāte ar dziļu humanitāti.
Lalita Muižniece (dz. 1935. g. Rīgā, Latvijā). Ar abām kājām Latvijā, bet vēl pa matu šķipsnai ASV, Lalitas Muižnieces darbi “Pēdas” un “Melita Rīgā” kopizdevumā nupat parādījušies Latvijas grāmatveikalos.
Laris Krēsliņš (dz. 1975. g. Vašingtonā, ASV). Lakonisks. Lara Krēsliņa dzeja allaž sit neparastus ritmus. Grupas “Mācītājs on Acid” mūziķis. Ģimenes cilvēks.

Otrais tiešsaistes pasākums “Rudens LaPa – Trimdas tērpi zem lupas” notika ceturtdien, 3. decembrī. Šajā sarunu vakarā tiešsaistē satikās Kanādas latviete, tekstīliju pētniece Lauma Cenne un muzeja “Latvieši pasaulē” galvenā krājuma glabātāja Guna Dancīte, lai  pastāstītu par muzeja tautastērpu kolekciju. Pasākumu vadīja muzeja “Latvieši pasaulē” vadītāja Marianna Auliciema. Sarunas laikā tika rādīti piemēri ar tautastērpu detaļām, kuras Lauma šoruden ir atklājusi īpašā kolekcijas dokumentācijas un izpētes projektā muzeja “Latvieši pasaulē” krājumā.

Tiešsaistes pasākuma “Rudens LaPa – Trimdas tērpi zem lupas” vadītāja – muzeja “Latvieši pasaulē” vadītāja Marianna Auliciema.
Tiešsaistes pasākuma “Rudens LaPa – Trimdas tērpi zem lupas” dalībniece – muzeja “Latvieši pasaulē” galvenā krājuma glabātāja Guna Dancīte.
Tiešsaistes pasākuma “Rudens LaPa – Trimdas tērpi zem lupas” dalībniece – muzeja “Latvieši pasaulē” atbalstītāja, Kanādas latviete un tekstīliju pētniece Lauma Cenne.