Tematisko pasākumu cikls

Tematisko pasākumu cikls “Rudens LaPa” (2019)

2019. gada rudenī muzejs un pētniecības centrs “Latvieši pasaulē” organizēja tematisko pasākumu ciklu “Rudens LaPa”, kura ietvaros 4 vakarus septembra un oktobra mēnesī tas iepazīstināja plašāku sabiedrību ar nelielu daļu no muzeja krājumā esošajiem stāstiem un priekšmetiem. Tematiskie vakari notika muzeja veidotās izlaušanās spēles un izstādes “Bēgļu gaitās” telpās Kalēju ielā 57.

Pasākumos uz sarunu aicinājām arī klātesošos, un tajās bija laipni aicināts iesaistīties ikviens tā apmeklētājs. Kopumā apmeklētāju skaits sasniedza aptuveni 100 cilvēkus. Visos pasākumos ieeja bija bez maksas, taču tā apmeklētājus aicinājām ierasties ar groziņiem. Vakari tika atspoguļoti arī muzeja “Latvieši pasaulē” Facebook lapā.

Paldies liels visiem tematiskā cikla “Rudens LaPa” apmeklētājiem! Pasākumu cikls “Rudens LaPa” tiks turpināts 2020. gada rudenī!

Pirmais tematiskais pasākums “Trimdas rasols ir rozā!” notika 20. septembrī. Šajā pasākumā runājām gan par latviskiem ēdieniem diasporā, gan arī par stāstiem, receptēm, bildēm un kulinārijas priekšmetiem, kas jau atrodas muzeja krājumā. Vakara gaitā varēja iegādāties atspirdzinājumus un arī pagaršot rozā rasolu. Pasākuma vadītāja – Marianna Auliciema.

Otrais tematiskais pasākums “Vai Lauros latviešu daudz?” notika 27. septembrī. Tas stāstīja par 19. gadsimtā dibinātu latviešu zemkopju koloniju Krievijā (starpkaru laikā – Igaunijā), tās uzplaukumu un norietu. Pasākuma laikā sanākušie varēja satikt un iepazīties ar ekspedīcijas dalībniekiem – Brigitu Tamužu, Ievu Vītolu un Jāni Nāgeli. Pasākuma vadītājas – Brigita Tamuža un Ieva Vītola.

Trešais tematiskais pasākums “Skudrulāči un zīdtārpiņi: interesantas fotogrāfijas no Brazīlijas latviešu dzīves cauri laikiem” notika 11. oktobrī. Tajā mēs ieskatījāmies muzeja “Latvieši pasaulē” krājumā esošajos foto materiālus par latviešu dzīvi Brazīlijā cauri laikiem – kā pagājušā gadsimta sākumā, tā arī mūsdienās. Vakara gaitā varēja iegādāties arī atspirdzinājumus, un daži no tiem bija pat ar diezgan jūtamu Dienvidamerikas piegaršu. Pasākuma vadītājs – Toms Pāvils.

Ceturtais tematiskais pasākums “Anglijas latvietis virzienā no augšas uz apakšu.” notika 25. oktobrī. Vakara gaitā tikāmies ar Ziemeļanglijā dzīvojušajām rokdarbniecēm Ilonu Uskalis un Ritu Jefimovu, ar ko kopā pētījām Anglijas latviešu tautastērpus un rokdarbnieču rosību, tos gatavojot. Pasākuma vadītāja – Arta Savdona.