Muzejam “Latvieši pasaulē” atzinība Latvijas Muzeju biedrības konkursā “Gada balva 2020”

Šogad, 2020. gadā, arī muzejs un pētniecības centrs “Latvieši pasaulē” piedalījās Latvijas Muzeju biedrības izsludinātajā konkursā “Gada balva 2020”. Nominācijai “Izglītojošs projekts muzejā” mēs pieteicām muzeja veidoto izlaušanās spēli un izstādi “Bēgļu gaitās”, kas 16 projektu konkurencē ieguva atzinības balvu!

Muzeja “Latvieši pasaulē” pārstāvji Marianna Auliciema un Toms Pāvils saņem piešķirto atzinības rakstu Latvijas Muzeju biedrības Gada balvas 2020 nominācijā “Izglītojošs projekts muzejā”. Foto no Latvijas Muzeju biedrības arhīva.

Kā atzinības pasniegšanas ceremonijā norādīja LMB Gada balvas žūrijas komisija, “nodrošināt skatītāja lomu izstādes apmeklētājam nav nekas unikāls, bet piedāvāt līdzpārdzīvojumu un iejušanos kāda konkrēta cilvēka situācijā ir izcils paraugs citiem, kā veidot izziņas procesu muzejā. Es redzu – es aizmirstu, es piedalos – es atceros.”

Muzejs “Latvieši pasaulē” saka lielu jo lielu paldies gan “Bēgļu gaitās” radošajai komandai un gidiem, gan arī plašajai apmeklētāju saimei, bez kuru palīdzības un labajām atsauksmēm arī šāda plašāka mēroga atzinība Latvijas muzeju vidū nebūtu iespējama. Paldies jums!

Ar papildinformāciju par konkursu ir iespējams iepazīties Latvijas Muzeju biedrības mājaslapā  – https://www.muzeji.lv/lv

Ar papildinformāciju par izlaušanās spēli un izstādi “Bēgļu gaitās” var iepazīties mājaslapas projektu sadaļā “Bēgļu gaitās”.

Atzinības raksts muzejam “Latvieši pasaulē” Latvijas Muzeju biedrības konkursā “Gada balva 2020”.