Kuratores Ievas Vītolas ekskursija izstādē

Loading Notikumi

« All Notikumi

• Šis notikums ir pagājis.

Kuratores Ievas Vītolas ekskursija izstādē

September 2, 2023 @ 12:00 - 13:00 EEST

Par brīvu

Aicinām uz kuratores Ievas Vītolas ekskursiju izstādē sestdien, 2. septembrī pl. 12.00!

Izstādē “Uzvilkt Latviju. Latvieša tautastērps pasaulē” 40 tautastērpi atklāj to darināju un valkāju pieredzi Eiropā, Austrālijā un abās Amerikās. Izstādē ir arī divi tautastērpi no Krievijas – ar grūtībām atvesti no Baškīrijas un Omskas šogad, par spīti kara pārtrauktajiem sakariem. Eksponātu vidū ir bēgļu gaitās līdzi paņemti, no kara materiālu pārpalikumiem bēgļu nometnēs veidoti, trimdā pašu darināti un no paaudzes paaudzē nodoti tautastērpi.

Kuratore ekskursijā izcels atsevišķu tērpu stāstus. Daļa izstādes tērpu ir pašu rokām trūcīgos apstākļos darināti un apliecina to gatavotāju izdomu – krekls no izpletņu zīda, brunči no pārkrāsotas segas, saktas no lidmašīnu stikla un rotas no ūdens boileru kapara. Turpretī citi izstādītie tautastērpi apliecina latviešu daiļamatniecības meistarību un daudzveidību.

📅 Uz tikšanos sestdien, 2. septembrī pl. 12.00 izstādē “Uzvilkt Latviju. Latvieša tautastērps pasaulē” Latvijas Nacionālās bibliotēkas pirmā stāva izstāžu zālē – Rīgā, Mūkusalas ielā 3. Ieeja izstādē un dalība ekskursijā brīva.

❗ Ņemot vērā ierobežoto vietu, LŪDZAM PIETEIKTIES, rakstot uz pasakumi@lapamuzejs.lv!

📷 Ekskursija ir publisks pasākums. Pasākuma dalībnieki var tikt fotografēti un filmēti. Uzņemtās fotogrāfijas un video tiks izmantotas publicēšanai.

Detaļas

Datums: