15. jūlijā aicinām uz draugu vakaru

draugu vakari vasara 2022

15. jūlijā muzeja kuratore Marianna Auliciema dalīsies iespaidos par ASV Dziesmu svētkiem Minesotā un iepazīstinās ar  izstādes “Latviešu tautastērps pasaulē” tapšanu.

Izstāde “Latviešu tautastērps pasaulē” 2023. gada vasarā būs skatāma Latvijas Nacionālās bibliotēkas izstāžu zālē. Tajā simtiem priekšmetu, fotogrāfiju un liecību stāstīs par tautastērpu valkāšanu un darināšanu ārpus Latvijas.  Draugu vakarā aicinām dalīties ar saviem un tuvinieku tautastērpu stāstiem.

Pats nesenākais liela mēroga tautastērpu uznāciens bija XV Vispārējie latviešu dziesmu un deju svētki no 29. jūnija līdz 3. jūlijam Minesotā, ASV. Arī šo dziesmu svētku laikā muzejs “Latvieši pasaulē” aktīvi vāca liecības par tautastērpu darināšanu un valkāšanu pasaulē.

“Draugu VAKARI”  ir regulāras tikšanās neformālā gaisotnē, kur apspriežam muzejam aktuālus tematus un tērzējam ar muzeja draugiem, atbalstītājiem un muzeja speciālistiem.

PASĀKUMA ILGUMS: 2 stundas

DALĪBAS MAKSA: bezmaksas

NORISES VIETA: Latvieši pasaulē – muzejs un pētniecības centrs, BERGA BAZĀRS, Dzirnavu iela 84

TĀLRUNIS INFORMĀCIJAI: +371 28066186

LP2015.227a Rucavas tautastērpa ņiebura detaļa
Rucavas tautastērpa ņiebura detaļa. Darinājusi Emma Kušķe bēgļu nometnē Vācijā 20. gs. 40. gados. Ņieburs izmantots, uzstājoties ar kori Latviešu dziesmu dienās Lībekā, Vācijā. Dāvinājusi Ausma Taylor.
LP2021.61 Margareta Daškevica Bārtas tautas tērpā
Margareta Daškevica Bārtas tautas tērpā 1. Eiropas latviešu dziesmu svētku laikā Hamburgā, Vācijā 1964. gada augustā. Dāvinājusi Zigrīda Daškevica.
LaPa ASV DzSv 2022-07-02
Muzeja un pētniecības centra "Latvieši pasaulē" komanda XV Vispārējos latviešu dziesmu un deju svētkos Minesotā, ASV 2022. gada 2. jūlijā. Foto no kreisās: Anita Bataraga, Ieva Vītola, Guna Dancīte, Marianna Auliciema.
2022-05-05 Uskalu tautsterps
2022. gada 5. maija rokdarbu vakarā Ilona Uskalis dāvināja muzejam ap 1943. gadu Kaucmindē darinātu Rucavas tērpu. Dāvinājumu pieņem muzeja kuratore Marianna Auliciema.

Pasākums iespējams,
pateicoties ziedojumiem,
kā arī Valsts kultūrkapitāla fonda
un Rīgas Domes atbalstam.