16. maijā piedāvājam lekciju par Jaņa Šternberga mākslas eksperimentiem

Aicinām uz Sarmas Muižnieces Liepiņas lekciju “Izmaiņas grafiskā rokrakstā: Jaņa Šternberga smilšu raksti un puduri 1960.-1970. gados” 16. maijā pl. 18.00 tiešraidē muzeja “Latvieši pasaulē” Facebook lapā.

Sarma Muižniece Liepiņa ir dzejniece, māksliniece, sabiedriska darbiniece un izstādes “Pārsteidzošais folio. Jaņa Šternberga grafikas darbnīca Fišbahas bēgļu nometnē Vācijā, 1946-1949” kuratore.
Janis Šternbergs (1900–1981) starpkaru Latvijas posmā, īpaši 20. gs. 30. gados, bija ražīgs un daudzpusīgs galvenokārt lietišķās grafikas darbu autors. Pēc Otrā pasaules kara viņš turpināja pedagoga darbu Kentuki universitātē (ASV), pasniedzot iespiedgrafiku. Mākslinieka radošā jaunrade jo īpaši spilgti izpaudās, viņam sasniedzot mūža septīto gadu desmitu.

Lekcijā Sarma Muižniece Liepiņa īpaši pievērsīsies Jaņa Šternberga mūža nogales radošajai darbībai, kad viņš aktīvi ekperimentēja un izkopa novatorisku trīsdimensionālu darbu veidošanu smiltīs, kuŗus pēc tam fotografēja un iespieda krāsainos serigrafos.

Lekcija notiek saistībā ar izstādi “Pārsteidzošais folio. Jaņa Šternberga grafikas darbnīca Fišbahas bēgļu nometnē Vācijā, 1946-1949”, kas muzejā “Latvieši pasaulē” aplūkojama līdz maija beigām.

📅 Gaidīsim jūs 16. maijā plkst. 18.00 tiešraidē muzeja “Latvieši pasaulē” Facebook lapā!

Janis Šternbergs un Fišbahas grafikas studijas audzēkņi. 1940. gadu otrā puse. Eduarda Krauca foto. Muzejs un pētniecības centrs “Latvieši pasaulē”. Sarmas Muižnieces Liepiņas dāvinājums.

Esiet silti gaidīti pie “Latviešiem pasaulē”!
Pasākumi iespējami, pateicoties ziedojumiem,
kā arī Kultūras ministrijas, Valsts kultūrkapitāla fonda un Rīgas Domes atbalstam.
Ziemas sarīkojumu programma pieejama te.