Nils Students – 23. maija vakara viesis

Aicinām uz sarunu muzejā “Latvieši pasaulē”! Vakara viesis – zemessargs un uzņēmējs Nils Students.

Nils Students ir dzimis ASV un par sevi raksta šādi: “Atbraucu uz Latviju kā students 1990. gada janvārī, 500 vācu marku vērtā vecā Opelī ar nobrauktām riepām – auto knapi turējās uz Polijas ledainajiem ceļiem. Pēc septiņiem mēnešiem atgriezos ASV un uzreiz sapratu, ka jābrauc atpakaļ uz Latviju. Pastāvīgi dzīvoju Latvijā jau no 1991. gada.” Nils izaudzinājis divus dēlus, nu jau 20 gadus vecus.

Nila Studenta profesionālā darbība saistīta ar ASV vēstniecību. Kopš 2011. gada viņš ir ASV vēstniecības Informācijas centra direktors sabiedrisko attiecību nodaļā. Nils ir arī ASV vēstniecības programmas “Brothers In Arms” izveidotājs un vadītājs. Programma saistīta ar darbu Latvijas austrumu pierobežā, īpaši pievēršoties mazākumtautību skolām, interaktīvā veidā izglītojot jauniešus par NATO, Latvijas drošības un dezinformācijas jautājumiem.

Jau kopš atgriešanās Latvijā Nils bijis sabiedriski aktīvs dažādās jomās: kopā ar partneriem izveidojis sekmīgu uzņēmumu, apsaimnieko vairākus nekustamos īpašumus, atbalsta dažādu sabiedrisko organizāciju darbu.
Kopš 2015. gada Nils aktīvi darbojas Zemessardzē, ir mīnmetēju vada komandieris, ieguvis Zemessardzes kaprāļa pakāpi, vada dažādu grupu apmācības drošības jomā.
Ko nozīmēja būt Amerikas latvietim? Kā bija pirmo reizi apciemot Latviju? Kāpēc lēmums pārcelties uz Latviju Nilam bija tik skaidrs? Kā skatu uz dzīvi Latvijā ietekmē viņa amats un darbība zemessardzē? Par šiem un citiem jautājumiem ar Nilu Studentu sarunāsies Ieva Vītola.

📅 Gaidīsim jūs 23. maijā pl. 18.00 Berga bazārā. Lūdzam savu dalību pieteikt, rakstot pasakumi@lapamuzejs.lv

Nils Students ar kolēģiem "Jūgendstila paviljonā".

Esiet silti gaidīti pie “Latviešiem pasaulē”!
Pasākumi iespējami, pateicoties ziedojumiem,
kā arī Kultūras ministrijas, Valsts kultūrkapitāla fonda un Rīgas Domes atbalstam.
Rudens sarīkojumu programma pieejama te.