22. februāra vakara viesis Andris Mellakauls

Aicinām uz sarunu muzejā “Latvieši pasaulē”! Vakara viesis – Andris Mellakauls.

Andris Mellakauls dzimis Anglijā, un pirmo augstāko izglītību ieguvis Lankasteras universitātē, studējot krievu valodu un sovietoloģiju.

Andra profesionālā darbība ilgus gadus bijusi saistīta ar mūzikas izdošanu. Anglijā viņš bija “Time-Warner UK” sistēmu analītiķis, fonotēkas datorsistēmas autors un pārraugs, bet 1995. gadā, pārceļoties uz dzīvi Latvijā, viņš kļuva par “Warner Music Europe” Baltijas valstu biroja veidotāju. Andris Mellakauls divus termiņus bijis Nacionālās radio un televīzijas padomes loceklis (2001-2009), bet tagad viņš ir Kultūras ministrijas Informatīvās vides integrācijas nodaļas vadītājs un pārstāv Latviju audiovizuālo mediju darba grupās Eiropas Padomē, ES Padomē un Eiropas Komisijā.

Jau Anglijā Andris bijis aktīvs latviešu sabiedrības dalībnieks: dziedājis koros, piedalījies Eiropas Latviešu jaunatnes apvienības darbā, viņš ir arī viens no biedrības “ELJA 50” dibinātājiem. Andris ir Daugavas Vanagu fonda mūža biedrs. Andra Mellakaula interešu loks ir plašs, un būtisku vietu tajā ieņem cilvēktiesības. Jau 1978.–1980. gadā viņš bija Apvienoto nāciju organizācijas pētnieks par 1975.gada Helsinkos parakstītā Noslēguma akta ievērošanu. Savukārt studējot starptautiskās publiskās tiesības un cilvēktiesības, maģistra darbā viņš pētījis Eiropas Cilvēktiesību konvencijas 10. panta (vārda brīvības) monitoringa mehānismus.

Ko nozīmēja augt kā latvietim Anglijā? Kā bija pārcelties uz dzīvi Latvijā deviņdesmito gadu vidū? Kā mainījies viņa skats uz dzīvi Latvijā, dažādos laikos pārstāvot uzņemējdarbību, lēmumu pieņēmējus un izpildvaru? Par šiem un citiem jautājumiem ar Andri Mellakaulu sarunāsies Ieva Vītola.

📅 Gaidīsim jūs 22. februārī pl. 18.00 Berga bazārā. Sarīkojumā par ziedojumiem būs pieejami atspirdzinājumi. Lūdzam savu dalību pieteikt, rakstot pasakumi@lapamuzejs.lv.

Esiet silti gaidīti pie “Latviešiem pasaulē”!
Pasākumi iespējami, pateicoties ziedojumiem,
kā arī Kultūras ministrijas, Valsts kultūrkapitāla fonda un Rīgas Domes atbalstam.
Rudens sarīkojumu programma pieejama te.