Krišjānis Putniņš – vakara sarunā 19. oktobrī

Aicinām uz sarunu vakaru muzejā “Latvieši pasaulē”. Vakara viesis – Krišjānis Putniņš!

Krišjānis Putniņš ir Austrālijā dzimis un audzis latviešu uzņēmējs. 21 gada vecumā, viņš pārcēlās uz dzīvi Latvijā. Kaut arī sākotnēji paturējis sev iespēju pēc gada atgriezties Austrālijā, atpakaļceļa biļeti viņš tā arī nav izmantojis.

Krišjāņa izveidotais folkklubs “ALA pagrabs” ir ne tikai kļuvis par vieno no populārākajām Rīgas krogiem, bet arī ienesis jaunu vaibstu Rīgas naktsdzīves sejā. Alas programmā latviešu danču vakari mijas ar latviešu un pasaules folkmūzikas koncertiem, bet dzērienkarte piedāvā plašu Latvijā ražotu lejamā alus šķirņu klāstu.

Alā var nogaršot arī kādu no Krišjāņa gatavotajiem sidriem. Kopš 2016. gada viņš ražo Mūrbūdu sidru, izmantojot turpat Ērģemes apkārtnē augušus ābolus un piedevas. Pats Krišjānis savu sidru dēvē par Nenormālu sidrs – tas top un mainās pastāvīgos eksperimentos. Bez klasiskā ābolu sidra, Mūrbūdu sidrērija piedāvā arī sidrus ar rabarberu, aroniju, ķirbju, aveņu un daudzām citām piedevām.

Kā ir būt latvietim Austrālijā? Kā Austrālijas kultūra ietekmējusi iedzīvošanos Latvijā? Ko nozīmē izveidot uzņēmumu Latvijā “no nulles”? Par šiem un daudziem citiem jautājumiem ar Krišjāni Putniņu sarunāsies Ieva Vītola.

📅 Gaidīsim jūs 19. oktobrī plkst. 18.00 Berga bazārā. Sarīkojumā par ziedojumiem būs pieejami atspirdzinājumi. Lūdzam savu dalību pieteikt, rakstot pasakumi@lapamuzejs.lv.

Krišjānis Putniņš
Krišjānis Putniņš. Foto: Edmunds Brencis.

Esiet silti gaidīti pie “Latviešiem pasaulē”!
Pasākumi iespējami, pateicoties ziedojumiem,
kā arī Kultūras ministrijas, Valsts kultūrkapitāla fonda un Rīgas Domes atbalstam.
Rudens sarīkojumu programma pieejama te.