“Nebāzi tīšām galvu lauvai rīklē” – 27. oktobrī aicinām uz vēstuļu vakaru

27. oktobrī plkst. 18.00 aicinām iepazīt PĒTERA JANSONA SARAKSTI.

Pēterim Jansonam, leģendārajam bēgļu laivu pārcēlājam ar segvārdu Mārtiņš, kurš II pasaules kara beigās pāri jūrai uz Zviedriju pārveda simtiem cilvēku, savas ģimenes piederīgos pārcelt neizdevās. Padomju Latvijā palika vecāki, abas māsas ar ģimenēm, māsīcas un brālēni. Kā viņiem klājās okupētajā Latvijā? Vai Pēterim ar viņiem izdevās vēl kādreiz satikties? To uzzināsim, kopīgi ielūkojoties vēstulēs, ko tēvs un abas māsas pēckara gados rakstījušas Pēterim uz Zviedriju. Sarunas vadīs vēsturniece, muzeja projektu vadītāja Brigita Tamuža.

Gaidīsim jūs 27. oktobrī plkst. 18.00 muzejā un pētniecības centrā “Latvieši pasaulē” Berga Bazārā (ieeja no Dzirnavu ielas 84).

Kā jau ierasts, par nelieliem ziedojumiem būs pieejami arī atspirdzinājumi – kafija, tēja, sarkans un balts vīns, alus.

Visa šī rudens vakara sarīkojumu programma redzama te: https://www.lapamuzejs.lv/kas-notiek-muzeja/projekti/vasaras-pasakumi-2022/

Uz tikšanos!

Pēterim Jansonam adresētas vēstules aploksne ar Maskavas planetārija attēlu un Pabažu pasta zīmogu. Muzeja "Latvieši pasaulē" krājums.
Ērikas Dzelmes vēstule brālim Pēterim Jansonam. Rakstīta Latvijā, Saulkrastos, 1959. gada 8. martā. Muzeja "Latvija pasaulē" krājums.
Pētera Jansona jūrnieku cepure. Cepuri Pēteris saņēma, beidzot jūrskolu, valkāja studiju laikā un lietoja, pārvedot bēgļus ar laivu no Latvijas uz Gotlandi 1944. gadā. Muzeja "Latvieši pasaulē" krājums.
Pēteris Jansons, , 2011. gadā dāvinot jūrnieka cepuri un vēstules no mājām muzeja krājumam.