Piedalies akcijā “STĀSTU SEGA – dāvana Latvijas simtgadē”!

Piedalies akcijā “STĀSTU SEGA – dāvana Latvijas simtgadē”!

Muzejs Latvieši pasaulē (LaPa) aicina ārzemju tautiešus sagaidīt valsts 100.jubileju ar STĀSTU SEGU.
 

Līdz 2017. gada 30.augustam ārzemēs dzīvojošie latvieši, kuru sirdij tuva Latvija, aicināti uz Rīgu sūtīt paša rokām gatavotus un izrotātus 18×18 cm kvadrātiņus lielizmēra tekstilmozaīkas segai (patchwork quilt). Stāstu sega būs veltījums Latvijas Republikas dibināšanas apaļajai jubilejai, 2018.gada 18.novembrim.

Akcijas organizētājs –  Latvieši pasaulē – muzejs un pētniecības centrs (LaPa) sūtītājus lūdz arī pievienot informāciju, kādas saites viņus saista ar Latviju, uzrakstīt savu vai savas ģimenes izceļošanas stāstu.
Iecerēts šo informāciju iekļaut interaktīvā multimediālā prezentācijā, kas 2018. gadā kopā ar segu apceļos Latviju.
 
Stāstu segas idejas pamatā ir Anglijas latvietes Ritas Jefimovas dāvinājums LaPa: sega, ko uz V Eiropas Latviešu dziesmu svētkiem Līdsā 1982.gadā darināja 59 rokdarbnieces no Līdsas un Bredfordas.
 
Akcijas Stāstu sega – dāvana Latvijas simtgadē atklāšanā piedalīsies Līdsas segas meistares  Rita Jefimova un Ilona Uskalis. Viņas abas tagad dzīvo Latvijā. Būs apskatāma arī vēsturiskā sega.
 
Tekstilmozaīkas segas, ko tradicionāli gatavo angliski runājošās zemēs, mēdz iegūt simbolisku nozīmi, tās tiek arī mantotas no paaudzes paaudzē. Auduma gabaliņi no kāzu un kristību kleitām vai  no tautas tērpiem glabā atmiņas par nozīmīgiem dzīves notikumiem.
 
Latvijas simtgades segu no akcijas dalībnieku atsūtītajiem gabaliņiem kopā šūs tekstilmāksliniece Janta Meža.
Stāstu segas veidošanu atbalsta Valsts Kultūra Kapitāla Fonds un ASV vēstniecība Latvijā.
 
Adrese Stāstu segas gabaliņu sūtīšanai: Latvieši pasaulē, Latvijas Nacionālā bibliotēka, Mūkusalas iela 3, Rīga, LV-1423.
Vairāk informācijas: Facebook profilā Stāstu sega vai izdrukāt brošūras PDF versiju
 
Projekta Stāstu sega Latvijai vadītāja
Aija Abens
tel. (+371) 2638 3060