Muzejam savs stends Latvijas Nacionālajā bibliotēkā

Sākot ar 2018. gada janvāri muzejam būs savs stends Latvijas Nacionālās bibliotēkas 5. stāva ātrijā, kurā katru mēnesi tiks izstādīts viens priekšmets no muzeja krājuma.

Janvāra priekšmets ir vīzes.

Vīzes, izgatavotas no liepu lūkiem. Tās 2011.gadā uzpinis Baškīrijas latvietis Ēvalds Inspēters (1926 – 2017).

Ēvalds Inspēters dzimis un audzis latviešu kolonijā Bakaldīnā, Baškīrijā. Līdz Otrajam pasaules karam latviešiem Baškīrijā vīzes bija viens no izplatītākajiem apaviem – ar tām latvieši gāja gan uz darbu, gan večerinkām un dančiem brīvajā laikā. Tās valkāja gan vasarā, gan arī ziemā (ar vairākām vilnas zeķēm), īpaši kara un pēckara laikā, kad pārticība mazinājās.  Ēvalds stāsta:

Ar vīzēm es aizgāju armijā. No Bakaldīnas bijām kādi 30, kas brauca uz armiju, un laikam tikai diviem bija kurpes. Ar vīzēm aizbraucām uz nometnI un tur mūs apāva ar apaviem.